Kształcimy młodzież od ponad 50 lat.

Aktualności

Projekt ‘Die Jugend Agora’ w Zamku Trebnitz.

[sg_popup id=”2″ event=”hover”][/sg_popup]W dniach 20-24 listopada młodzież z #Hołogi# wzięła udział w drugiej cześci projektu w Zamku Trebnitz. Podczas projektu młodzież z Polski i z Niemiec dokonała podsumowania i prezentacji projektów, które przygotowywała od czerwca.

Projekty zostały zaprezentowane przed gośćmi z Niemiec i z Polski.

W środę 22 listopada cała grupa wyjechała z Trebnitz na ‘Warsztaty Kreatywności’ do Szczecina. W czasie warsztatów młodzieży, w formie warsztatowej, zostały zaprezentowane techniki służące ćwiczeniu kreatywnego myślenia oraz stymulujące pracę mózgu.

W czwartek młodzież wcieliła się w młodych europejskich polityków. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy polsko-niemieckie. Ich zadaniem było stworzenie partii politycznych oraz opracować dla nich własny program oraz krótki spot reklamowy.

W czwartkowy wieczór grupa uczniów z Polski i Niemiec zaprezentowała swój ostatni projekt. Przygotowali oni wspólna zabawę andrzejkowa, podczas której młodzież zaprezentowała typowe zabawy dla obu krajów.

W piątek dokonano podsumowania projektu, uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie i następnie wszyscy uczestnicy rozjechali się do swoich domów.

 

Szymon J.